Biuro w Grodzisku Wlkp: +48 61 444 57 75 | Biuro w Nowym Miasteczku: +48 68 388 80 93

Historia

 

 

2016…

Uruchomiliśmy kolejne magazyny pod naszą marką w Zgorzelcu i Zawidowie (dolnośląskie). Oba magazyny zwiększają naszą pojemność do 41 tys. ton.

W tym roku nastąpił prężny rozwój działu nasiennego czego skutkiem był ponad 100% wzrost sprzedaży. Przy okazji zaprojektowaliśmy na nowo worek, który posiada nowoczesne i niestandardowe wzornictwo.

Jeden z naszych dwóch magazynów w Bolesławcu przeszedł gruntowny remont. Obiekt zyskał świeży wygląd nie tylko dzięki nowej elewacji ale został wyposażony również nowoczesne urządzenia.

2015

Tuż przed żniwami ruszył magazyn w Chojnie (zachodniopomorskie) nasza pojemność magazynów wzrosła o kolejne 5 000 ton.

Kolejne 4 samochody ciężarowe wraz z naczepami poszerzyły naszą flotę do 16 zestawów. Dodatkowo kolejny sprzęt nowoczesny sprzęt rolniczy trafił do naszego gospodarstwa.

2014

W tym roku nastąpił bardzo gwałtowny rozwój firmy. Znacznie zwiększyliśmy zatrudnienie oraz uruchomiliśmy dwa punkty skupu zbóż.  Magazyn w Bolesławcu (dolnośląskie) o pojemności 5 000 ton oraz w Pniewach (wielkopolskie) o pojemności 5 000 ton.

Kolejna modernizacja w gorzelni jest konsekwentną realizacją naszej strategii, zakładającą zwiększanie wydajności i jakości produkowanego spirytusu. Tym razem powiększyliśmy moc magazynową zbiorników.

Uruchomiliśmy nową suszarnię [do suszenia zbóż i kukurydzy!] w Nowym Miasteczku.

O kilkanaście sztuk powiększył się tabor naszych maszyn rolniczych. Dzięki temu poszerzyliśmy zakres i jakość świadczonych przez nas usług.

Zakupiliśmy dwa nowe ciągniki [siodłowe] marki MAN z naczepami.

2013

Zakończyliśmy rozpoczętą w zeszłym roku inwestycję w gorzelni, która pozwoliła zwiększyć wydajność oraz obniżyć negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne.

W naszej siedzibie w Grodzisku oraz w oddziale w Nowym Miasteczku dokonaliśmy gruntownych remontów zwiększając powierzchnię biurową i znacznie podnosząc komfort pracy naszych pracowników.

Poszerzyliśmy naszą ofertę o wysokiej klasy materiał siewny zbóż. W tym celu uruchomiliśmy w Nowym Miasteczku w pełni profesjonalną linię produkcyjną marki Westrup. Całość inwestycji pozwoliła osiągnąć bardzo wysokie noty naszego materiału siewnego wśród firm nasiennych.

Po raz kolejny zwiększyliśmy flotę o kolejne samochody ciężarowe  oraz profesjonalne maszyny rolnicze dzięki którym świadczymy usługi rolnicze.

2012

Dokonaliśmy gruntownej modernizacji linii produkcyjnej brykietów wraz z uruchomieniem dodatkowej produkcji pelletu ze słomy. W tej chwili jesteśmy w stanie lepiej zaspokajać rosnące potrzeby ze strony odbiorców ekologicznego paliwa.

W gorzelni rozpoczęliśmy nową inwestycję mającą na celu zmniejszenie obciążeń emitowanych przez zakład produkcyjny dla środowiska naturalnego. Dzięki niej staniemy się bardziej przyjaźni dla okolicznych mieszkańców, zmniejszymy zużycie energii oraz emisję spalin.

Inwestycja w zakup 4 ciągników siodłowych MAN wraz z naczepami. Rozwój działu logistyki i transportu. Poszerzenie oferty o nawozy.

2011

Nowa inwestycja w Nowym Miasteczku – budowa dodatkowej wagi samochodowej wraz z urządzeniem do automatycznego poboru prób zbóż z auta, czyli rakorafem. Od tej pory jesteśmy już w pełni profesjonalnym podmiotem skupującym zboże.

W lutym 2011 roku dołączyliśmy do grona przedsiębiorstw zrzeszonych przez Izbę Paszowo-Zbożową.

2010

Korzystając ze wsparcia funduszy unijnych Firma inwestuje w zakup nowej suszarni zboża. Umożliwiło to zwiększenie przerobu w magazynach zbożowych w Nowym Miasteczku.

Inwestycje w dalszą rozbudowę bazy transportowej.

2009 

W Nowym Miasteczku oraz Grodzisku Wielkopolskim zaczęliśmy oferować Klientom detalicznym sprzedaż węgla wraz z dowozem. Rok 2009 to również stały wzrost wolumenu sprzedaży i rozbudowa bazy transportowej.

2008

W czerwcu, korzystając ze wsparcia finansowego funduszy unijnych, wyposażyliśmy laboratorium do badania zboża w profesjonalne sprzęty pomiarowe. Zmodernizowaliśmy też wagę samochodową, co było niezbędne, aby rozpocząć profesjonalny skup zbóż na większą skalę.

Rozpoczęliśmy budowę zaplecza transportowego – zakup 2 zestawów ciągników siodłowych z naczepami.

W listopadzie Firma rozpoczęła zupełnie nową działalność polegającą na przetwórstwie roślin do celów energetycznych (produkcja brykietu ze słomy). Nowa inwestycja została wsparta funduszami unijnymi.

2007

Firma postawiła wielki krok do przodu inwestując w zakup Magazynów Zbożowych w Nowym Miasteczku, koło Nowej Soli, w województwie lubuskim. Tak rozpoczęła się nasza przygoda ze skupem zboża, która szybko przekształciła się w profesjonalny handel.

2002 

Wykonaliśmy kapitalny remont przeszło 100-letniej Gorzelni Piaski. Przez długi czas gorzelnia była w stanie spoczynku, jednak po wielu trudach wznowiliśmy produkcję. Zgodnie z tradycją, jak przed laty, w jej murach zaczęliśmy produkować spirytus surowy zbożowy, tzw. destylat rolniczy (alkohol etylowy) według sprawdzonych receptur.

 

Z roku na rok zwiększaliśmy produkcję alkoholu etylowego i tak obecnie roczna produkcja wynosi prawie 2,5 mln litrów. Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym zmodernizowaliśmy park maszynowy oraz udoskonaliliśmy techniki produkcyjne. Wprowadziliśmy sporo ulepszeń do procesu technologicznego, m.in. elektroniczne urządzenia pomiarowe i sterujące. Podnoszenie jakości produktu przy jednoczesnym zwiększaniu rentowności jest głównym motorem naszego działania.

W międzyczasie nawiązaliśmy współpracę z okolicznymi gospodarstwami rolnymi w zakresie skupu zbóż i kukurydzy do produkcji. Ponadto, w przyzakładowym sklepie, rozpoczęliśmy sprzedaż pasz dla zwierząt i innych produktów przydatnych rolnikom w codziennej pracy.