ROLNICTWO

Nawozy

Wapno ma bardzo pozytywny wpływ na zwiększenie plonów na glebach kwaśnych, a także poprawę przyswajalności minerałów zawartych w innych nawozach. Produkty słabej jakości nie gwarantują osiągnięcia pożądanych efektów. Powstaje więc pytanie: czym kierować się przy wyborze nawozu wapniowego?

Oto kilka praktycznych rad.

wapno

Czym się kierować przy wyborze nawozu wapniowego?

› Poziom węglanu wapnia


Kluczowy czynnik, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Im wyższy jest poziom węglanu, tym większa efektywność wapnowania gleby. Nawóz wapniowy III generacji marki Polcalc ma bardzo wysoki, 98% poziom węglanu wapnia, co przekłada się na jego 100% reaktywność z glebą. Dzięki temu zagwarantowane jest doskonałe przyswajanie składników mineralnych, a w konsekwencji znaczny wzrost plonów.

› Ekologiczność


Dzisiejsze rolnictwo musi być nie tylko wydajne, ale też nastawione na poszanowanie przyrody. Dlatego pożądane jest stosowanie produktów ekologicznych. Wybierając konkretny nawóz wapienny, warto zwrócić uwagę, czy nie zawiera on związków chemicznych i może być stosowany pogłównie i na użytki zielone. Najwyższej jakości nawozy tego typu, takie jak nawóz marki Polcalc, są nie tylko ekologiczne, ale też bardzo wydajne – efekty ich stosowania utrzymują się bardzo długo i są widoczne już w pierwszym roku stosowania.

› Stopień rozdrobnienia surowca


Bardzo ważnym parametrem, z którego bezpośrednio wynika jakość nawozu. Chodzi o to, jak duży jest udział w surowcu frakcji nierozpuszczalnych. W najlepszych wapnach rolniczych są to ilości śladowe i praktycznie cały surowiec jest wchłaniany przez glebę. Bywają jednak nawozy w aż 90% złożone z frakcji zupełnie nieprzydatnych rolniczo, takich jak chociażby nierozdrobniony dolomit. Waga surowca się zgadza, jednak jego wydajność jest niska. Nie ma zatem sensu eksperymentowanie z jakością nawozu, bo to zawsze kończy się podwójnym wydatkiem.

› Łatwość użytkowania


Zdecydowanie najłatwiejsze w stosowaniu są nawozy granulowane o odpowiedniej strukturze granulatu, który być może stosowany w rozsiewaczach. Wówczas osiągamy najwyższą precyzję nawożenia i optymalną efektywność – proces jest znacznie tańszy, ponieważ cały nawóz trafia dokładnie tam, gdzie powinien.

› Renoma producenta


Jakość nie bierze się z niczego – jest efektem doświadczenia, inwestowania w nowoczesną technologię produkcji, a także wiedzy. Dlatego właśnie przy wyborze konkretnego nawozu wapniowego warto się kierować renomą producenta. Jeśli działa on na rynku produktów rolniczych od wielu lat, bierze udział w wydarzeniach branżowych, udziela swoim klienta cennych rad, to bez wątpienia można zaufać jakości jego produktów.

Zwiększ objętość swoich plonów bez dodawania niebezpiecznych dla zdrowia substancji dzięki unikalnej formule zawartej w naszych nawozach.
Kliknij i wyślij formularz – nasz doradca w Twojej okolicy skontaktuje się z Tobą, aby pomóc Ci podjąć odpowiednią decyzję. 

Firma Frankiewicz – sukces na każdym polu!

Wyślij formularz

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.