Pompy ciepła Kaisai

Pompy ciepła Kaisai

Spis treści

Czym odznaczają się pompy ciepła Kaisai dostępne w naszej ofercie? Dlaczego tak chętnie polecamy je naszym klientom? Poniżej przeczytasz kilka słów o grupie Klima-Therm, z której to wywodzi się tytułowa marka. Zapraszamy.

Historia pomp ciepła marki Kaisai

Wszystko zaczęło się od katowickiej grupy Klima-Therm. Grupa przedsiębiorców zauważyła, że zapotrzebowanie Polaków na branżę HVAC (heating — ogrzewanie, ventilation — wentylacja, air conditioning — klimatyzacja) z roku na rok jest coraz wyższe. Wtedy to zapadła decyzja o stworzeniu marki Kaisai, która dziś znana jest m. in. z pomp ciepła.

Już niedługo po 2011 roku (rok założenia marki) pomysł Klima-Therm zaczął przynosić pierwsze efekty. Wykorzystując energooszczędne i niestandardowe technologie marka Kaisai szybko zaczęła być kojarzona z jakościowymi klimatyzatorami i pompami. Już 4 lata później, w 2015 roku, rozpoczęto ekspansję na rynki zagraniczne. Dziś filie znajdują się nawet w 20 różnych krajach Europy.

Marka Kaisai, świadoma unijnych regulacji środowiskowych, od lat działa na rynku międzynarodowym spełniając wszystkie wymogi prawne. Po drodze udało jej się zyskać nawet 2 wyróżnienia: Złote Godło Laur Klienta 2022 oraz Top Marka 2022. Każdego roku można spotkać jej przedstawicieli na targach branży HVAC, gdzie testowane są najnowsze technologie OZE.

Na stronie producenta możemy znaleźć informacje o 500 000 sprzedanych jednostkach w Polsce, a także łącznej liczbie 33 krajów, w których można zakupić pompy ciepła.

Czym mogą pochwalić się pompy ciepła Kaisai?

Kaisai sprzedaje pompy ciepła zarówno w wersji split (składające się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej), jak i monoblok (składające się tylko z jednostki zewnętrznej). Do ich zalet zaliczamy:

Szeroki zakres temperatur pracy. W Polsce musimy mierzyć się zarówno z upalnym sezonem letnim, jak i mroźnym sezonem zimowym. Pompy jednak radzą sobie z temperaturami nawet do 25 stopni na minusie.

Zastosowanie czynnika chłodniczego R32. Difluorometan cechuje się wysoką temperaturą parowania i dużą wydajnością chłodniczą. Dzięki swoim właściwościom jest pożądany w pompach ciepła.

Cichą pracę urządzeń. Przemyślana konstrukcja sprawia, że pracująca na pełnych obrotach pompa jest praktycznie niesłyszalna. Świetny atut, jeśli w Twojej nieruchomości głos niesie się przez ściany.

Świetną współpracę z fotowoltaiką. Bez względu na to, czy posiadasz już instalację PV, czy dopiero planujesz swoją inwestycję — pompa ciepła Kaisai doskonale będzie z nią współgrać.

Producent, mimo że oprócz pomp ciepła zajmuje się również klimatyzacją i wentylacją, posiada sprzęt OZE najwyższej jakości. W parze z tym wszystkim idzie też pięcioletnia gwarancja oraz usługi naprawcze wykonywane na terenie całego kraju.

Kaisai, czyli połączenie ogrzewania i chłodzenia

Jako przedstawiciel branży HVAC, Kaisai dodał do swoich pomp ciepła również funkcję klimatyzacji. Zgadza się: za ich pomocą nie tylko ogrzejesz dom i wodę użytkową, ale też schłodzisz wnętrze.

Nie jest to przełom technologiczny — podobnym pomysłem może pochwalić się chociażby Shizen — jednak to ciekawa funkcja, o której warto wspomnieć. Zwłaszcza, że zaraz obok ogrzewania, wentylacja i klimatyzacja są głównymi kategoriami, w których działa Kaisai.

Pompy ciepła Kaisai — inne często zadawane pytania

Czy marka Kaisai wspiera “zielone rozwiązania”? Tak. Przedstawiciele brali udział w wielu unijnych planach ochrony środowiska, a także współdziałali na rzecz realizacji planu UE pt. 20/20/20.

W jakich innych krajach Europy kupię pompy? Kaisai prowadzi sprzedaż swojego sprzętu w krajach takich jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Rumunia czy Węgry. Pełny spis znajdziesz bezpośrednio u producenta.

Czy urządzenia nadają się tylko do domów prywatnych? Nie. Sprzęt marki Kaisai świetnie sprawdza się zarówno w budynkach publicznych, firmowych, jak i tych mieszkalnych, prywatnych.

Przez kogo wykonywane są usługi pogwarancyjne? Zajmują się nimi Partnerzy Serwisowi Kaisai. Marka posiada własne magazyny części, dzięki czemu wszystkie usługi przebiegają w ekspresowym tempie.

Najlepsze i najpopularniejsze pompy ciepła Kaisai

W chwili, gdy piszemy ten artykuł, na stronie Kaisai możemy znaleźć 7 różnych pomp ciepła, zestawów i komponentów do nich przeznaczonych. Mianowicie:

– Split (KHA + KMK),

– Split (KHA + KMK) z zasobnikiem C.W.U.,

– Monoblok (KHC) 6-16 kW,

– Monoblok (KHC) 22-30 kW,

– Arctic Power (KCHP) 65-110 kW,

– Monoblok R290 (KHX),

– Moduł zdalnego nadzoru serwisowego.

Wiele z pomp odznacza się 6 trybami pracy (grzanie, chłodzenie, C.W.U., grzanie + C.W.U., chłodzenie + C.W.U., AUTO) oraz protokołem Modbus RTU (do celów komunikacyjnych).

Nie wiesz, który z powyższego sprzętu sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej? Skontaktuj się z nami — pomożemy Ci wybrać pompę ciepła optymalną dla Twojej nieruchomości!

Opinie na temat pomp ciepła Kaisai

O ile marka Kaisai nie posiada swojej własnej wizytówki Google z opiniami, o tyle posiada ją Klima-Therm, na której to będziemy się opierać. Posiada ona ocenę aż 4,8/5 na podstawie 18 opinii.

Internauci dobrze odbierają zarówno klimatyzatory, jak i tytułowe pompy ciepła. Nic w tym dziwnego — nasi właśni klienci również wypowiadają się o marce Kaisai w pozytywnym tonie. Chwalona jest przede wszystkim profesjonalność oraz fachowość zakładu.

O Kaisai dobrze mówią też nasi branżowi partnerzy biznesowi. Summa summarum: prawie maksymalna ocena powinna mówić sama za siebie. Jeśli chodzi o ogół branży HVAC w Polsce, to dla nas osobiście ciężko o znalezienie bardziej fachowego przedsiębiorstwa.

Pompy ciepła Kaisai w — podsumowanie

Pompy ciepła marki Kaisai mogą pochwalić się szerokim zakresem temperatur oraz cichą pracą. Producent gwarantuje poprawność działania sprzętu nawet w -25 stopniach Celsjusza. Stosuje się w nich oczywiście czynnik chłodniczy R32. Pompa będzie świetnie współgrać z instalacją fotowoltaiczną. Bez względu na to, czy jesteś klientem prywatnym, czy planujesz inwestycję jako firma — pompy ciepła Kaisai powinny Cię zadowolić.


Jako potwierdzenie naszych słów możesz wziąć praktycznie same pozytywne opinie internautów i rekomendacje. W Frankiewicz Energy pomożemy Ci wybrać najlepszą pompę ciepła, a także załatwimy za Ciebie formalności związane z dofinansowaniem — wystarczy, że wypełnisz nasz formularz kontaktowy, a odezwiemy się do Ciebie!

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG