Pompy ciepła Shizen

Pompy ciepła Shizen

Spis treści

Auratsu, Kaisai i tytułowe Shizen to 3 marki pomp ciepła, które są najważniejszymi graczami na rynku OZE. Dziś przyjrzymy się producentowi, który mocno inspirował się kulturą kraju kwitnącej wiśni — Japonią. Jak wygląda historia pomp ciepła marki Shizen? Czym może pochwalić się sprzęt firmy AMS Solar? Jakie krążą na jej temat opinie? Wszystkie odpowiedzi poniżej, zapraszamy.

Historia pomp ciepła marki Shizen

Marka ta jest ściśle związane z sieradzką firmą AMS Solar, której właścicielem jest Marcin Kaczmarek. Kilka ostatnich lat działalności poświęcono na poszukiwania tzw. “zielonych rozwiązań” w obszarze produkcji prądu i ogrzewania nieruchomości. Tego wynikiem było wprowadzenie na rynek innowacyjnych pomp ciepła Shizen.

Jak informuje nas sama strona producenta: wszystko zaczęło się od zachwytu kulturą Japonii oraz jej podejściem do spraw klimatycznych. W efekcie doszło do zawarcia licznych kontaktów gospodarczych z krajem dalekiego wschodu. Szczególnie ważne dla właściciela było obniżenie emisji CO2 i pyłów PMI, oczywiście za sprawą efektywnych pomp ciepła.

Szybko na przeszkodzie stanął jednak polski klimat, tak mocno odmienny od japońskiego. W kraju kwitnącej wiśni pogody są umiarkowane, a temperatura w stolicy, Tokio, bardzo rzadko spada poniżej zera, nawet w nocy. Pompy ciepła trzeba było więc odpowiednio dostosować. Zdecydowano się na użycie sprężarek Panasonic i technologii EVI.

Później nastąpiła faza wielu testów oraz wdrażania nowych rozwiązań. Po udanym “okresie próbnym” rozpoczęto certyfikację i wprowadzanie pomp ciepła Shizen na rynek naszego rodzimego kraju.

Czym mogą pochwalić się pompy ciepła Shizen?

Producent informuje o wysokiej wydajności urządzeń, minimalnym śladzie węglowym, spełnieniem wszelkich norm emisyjnych oraz prostą eksploatacją. Oprócz tego warto wspomnieć też o ich:

Najwyższej klasie energetycznej A+++. Dzięki niej w maksymalnym stopniu obniżysz swoje rachunki za prąd. Dołożysz też swoją cegiełkę w kwestii ochrony środowiska naturalnego.

Cichej pracy urządzeń. A to za sprawą dźwiękoszczelnych struktur wewnętrznych. Głośność pracy pompy może być porównywalna do pracy nowoczesnego komputera — czyli praktycznie niesłyszalna.

Świetnej pracy w niskich temperaturach. Pompy zostały skonstruowane z myślą o zakresie temperatur od -30 aż do +43 stopni Celsjusza, co uznajemy za bardzo dobre parametry.

Kompatybilności z innymi urządzeniami. Jeśli oprócz zakupu pompy planujesz też inwestycję w fotowoltaikę (lub posiadasz taką instalację już teraz), to sprzęt Shizen świetnie będzie z nią współgrał.

Producent wielokrotnie zaznacza, że na pierwszym miejscu stawia ekologię. To dlatego zastosowano funkcję EVI (podwyższającą sprawność urządzeń) oraz czynnik chłodniczy R32 (o niskim stopniu toksyczności i zapalności).

Funkcjonalność pomp ciepła Shizen — klimatyzacja?

Tradycyjne pompy ciepła ograniczają się zwykle do dwóch podstawowych funkcji:

1. Ogrzewania domu.

2. Ogrzewania wody użytkowej.

Shizen poszło jednak o krok dalej, dodając do swojego sprzętu funkcję klimatyzacji.

Nie jest to co prawda jedyny przypadek pompy ciepła i klimatyzacji w jednym agregacie (podobny pomysł zaprezentował nam np. Rotenso Aquami Multi Split), jednak nadal jest to funkcja niestandardowa i warta uwagi.

Pompy ciepła Shizen — inne często zadawane pytania

Gdzie sprawdzą się pompy? Producent zaznacza, że pompy świetnie nadają się do zarówno użytku domowego, jak i dla firm czy rolnictwa

Czy warto mieć pompę bez fotowoltaiki? Jak najbardziej. Choć maksymalną oszczędność zapewni Ci połączenie jej z instalacją PV.

Czy mogę używać pompy w starym budownictwie? Nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak starsze budynki mają tendencję do słabszej izolacji termicznej.

Skąd wzięła się nazwa Shizen? Nazwę tę w oryginalnym języku zapisujemy jako 自然, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “natura”.

Najlepsze i najpopularniejsze pompy ciepła Shizen

W momencie tworzenia przez nas tego artykułu, Shizen może pochwalić się 10 pompami ciepła z serii AMS-RS. Są to odpowiednio:

– 6-AMS-RS,

– 10-AMS-RS,

– 12-AMS-RS,

– 15-AMS-RS,

– 18-AMS-RS,

– 20-AMS-RS,

– 23-AMS-RS,

– 24-AMS-RS,

– 28-AMS-RS,

– 35-AMS-RS.

Przy czym początkowa liczba określa moc urządzenia w kW (np. 15-AMS-RS posiada 15 kW mocy). AMS jest z kolei odniesieniem do nazwy firmy Marcina Kaczmarka — AMS Solar.

Masz problem z określeniem, która pompa ciepła Shizen najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami — pomożemy Ci wybrać sprzęt optymalny dla Twojej nieruchomości!

Opinie na temat pomp ciepła Shizen

W ramach zakończenia przyjrzyjmy się jeszcze opiniom internautów. Sugerując się statystykami Google, pompy ciepła Shizen otrzymują ocenę 4,5/5 na podstawie 35 opinii.

Użytkownicy najczęściej chwalą sobie niską awaryjność urządzeń i praktycznie całkowitą bezobsługowość. Warto w tym miejscu wspomnieć ponownie o cichej pracy pomp, która chętnie jest wspominana jako dodatkowy atut.

Zważając na to, że w internecie niemożliwe jest uniknięcie negatywnych ocen, 4 i pół gwiazdki oceniamy jako wynik prawie doskonały. Otrzymujemy też wiele pozytywnych opinii od naszych własnych klientów, które tylko potwierdzają niezawodność marki Shizen.

Pompy ciepła Shizen — podsumowanie

Pompy ciepła AMS-RS to sprzęt najwyższej klasy A+++, świetnie dostosowany do polskich warunków (temperatury od -30 do +43 stopni). Znajdziesz w nich technologię EVI, czynnik chłodniczy R32 a nawet niecodzienną funkcję klimatyzacji. Pompy Shizen dobrze współgrają z instalacjami PV. To wszystko sprawia, że sprzęt chętnie wykorzystywany jest zarówno prywatnie (gospodarstwa domowe), jak i w ramach działalności.


Oceny użytkowników są w większości pozytywne, co potwierdzają zarówno publiczne komentarze, jak i nasze prywatne doświadczenia z klientami. W Frankiewicz Energy pomagamy w wyborze optymalnej pompy i uzyskiwaniu dofinansowań — wypełnij nasz formularz kontaktowy (dostępny tutaj), a odezwiemy się do Ciebie!

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG