Pompy ciepła Auratsu

Pompy ciepła Auratsu

Spis treści

Podobnie, jak Kaisai, tak i Auratsu jest marką własną Grupy Klima-Therm. Choć działa na rynku stosunkowo krótko, to zdążyła zdobyć uznanie wielu naszych klientów. Czego możesz oczekiwać po pompach ciepła Auratsu? Czy są one warte swojej ceny? Odpowiedzi poniżej, zapraszamy.

Historia pomp ciepła marki Auratsu

Auratsu jest marką stosunkowo młodą. Powstała niespełna 4 lata temu, w 2019 roku. Praktycznie od samego początku ta marka własna Grupy Klima-Therm celowała w rynek nie tylko polski, ale i ogólnoeuropejski. Dziś pompy ciepła i urządzenia do klimatyzacji jej produkcji chętnie wykorzystywane są zarówno w obiektach publicznych, jak i nieruchomościach prywatnych.

Auratsu ma w swojej ofercie głównie pompy ciepła typu powietrze-woda oraz klimatyzatory ścienne. Sprzęt jest komfortowy w użytkowaniu przy zachowaniu względnie niskiej ceny. To sprawia, że na jego zakup decydują się nie tylko komercyjne fundacje, ale też osoby zamieszkujące nieruchomości jedno- oraz wielorodzinne.

W samej Polsce znajduje się teraz kilkadziesiąt (92) oddziałów GRODNO S.A. Poszczególne placówki możesz sprawdzić bezpośrednio na stronie producenta. Przykładowo: w okolicach Warszawy znajdziesz aż 45 oddziałów, a Krakowa — 11. Jak widzisz, marka Auratsu jest wysoko rozwinięta, co świadczy o jej jakości.

Z nowości: w bieżącym roku powstał program Auratsu 200+. To dodatkowe 200 złotych dla instalatora za każdą zakupioną pompę ciepła. Suma nie jest ogromna, jednak to akcja warta uwagi.

Czym mogą pochwalić się pompy ciepła Auratsu

Producent stawia nie tylko na wysoką jakość materiałów i zaawansowanie technologiczne urządzeń, ale też… szykowny design, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Oprócz tego:

Pompy ciepła są klasy energetycznej A+++. Czyli najwyższej możliwej. To dowód na niskie zużycie energii, a co za tym idzie — przyjazność wobec środowiska i oszczędność na rachunkach za prąd.

Sprzęt działa nawet w skrajnych temperaturach. Mowa tutaj o wartościach nawet od -25 do 52 stopni Celsjusza. To sprawia, że pompy ciepła świetnie sprawdzą się nawet podczas mroźnych, polskich zim. 

Auratsu wykorzystuje czynnik chłodniczy R32. Jest on aktualnie najbardziej pożądany w pompach ciepła, głównie za sprawą znikomego wpływu na środowisko. W przeciwieństwie do R410a.

Świetnie działają w parze z panelami fotowoltaicznymi. Maksimum oszczędności zapewni Ci połączenie pomp ciepła z instalacją PV. Sprzęt marki Auratsu nadaje się do tego idealnie.

Warto też wspomnieć o dedykowanej aplikacji mobilnej, dzięki której będziesz mógł sterować wszystkim przy pomocy wi-fi. Natomiast tryb Eco oraz szybkie podgrzewanie CWU to ciekawe funkcje, dzięki którym korzystanie z pomp ciepła Auratsu będzie tak samo komfortowe przez cały rok.

Pompy ciepła i klimatyzacja marki Auratsu

Znajdziesz tutaj nie tylko pompy ciepła, ale też klimatyzatory ścienne. Odznaczają się eleganckim wyglądem i wygodnym użytkowaniem. W nich również zastosowano czynnik chłodniczy R32.

Klimatyzatory ścienne AWX wyposażone zostały m. in. w technologię DC inwerter oraz filtr siatkowy o gęstości HD. Zarówno pompy, jak i klimatyzatory są więc energooszczędne i świetnie dostosowują się do panujących warunków pogodowych.

Pompy ciepła Auratsu — inne często zadawane pytania

Czy pompy ciepła hałasują podczas pracy? Nie. Praca sprzętu Auratsu jest maksymalnie cicha. Producent informuje, że jego pompy ciepła można zamontować nawet pod oknem sypialni.

Czy otrzymam gwarancję na wybrany sprzęt? Jak najbardziej. Na pompy ciepła Auratsu udzielana jest gwarancja na okres 3 lat, z możliwością wydłużenia do 5 lat. Obejmuje ona całą pompę, a nie pojedyncze podzespoły.

Po jakim czasie zwraca się koszt pompy ciepła? Zwykle następuje to po około kilkunastu latach. Proces znacznie przyspieszy połączenie pompy z panelami fotowoltaicznymi. Wtedy może to trwać krócej, niż 10 lat.

Czy pompy posiadają funkcję sterowania pogodowego? Tak. Bez względu na temperaturę zewnętrzną, w Twoim domu będzie komfortowo. To dzięki zdefiniowanym i własnym krzywym grzewczym.

Najlepsze i najpopularniejsze pompy ciepła Auratsu

Na stronie producenta Auratsu możesz przeczytać o pompach ciepła typu split (AMH + AHA). Dowiesz się tam więcej o trybie szybkiego podgrzewania CWU oraz o sterowaniu dwoma obiegami grzewczymi.

Nie masz pewności, czy pompy ciepła marki Auratsu sprawdzą się u Ciebie? Skontaktuj się z nami — doradzimy Ci w zakupach. Wspólnie wybierzemy optymalny sprzęt dla Twojej nieruchomości.

Opinie na temat pomp ciepła Auratsu

Każdy z oddziałów GRODNO S.A. posiada swoją własną wizytówkę Google z opiniami. Oceny zwykle są bardzo dobre, a średnia plasuje się pomiędzy 4 a 5 gwiazdek

Użytkownicy chwalą pompy ciepła marki Auratsu głównie za ich niezawodność. Awarie występują bardzo rzadko, a nawet, jeśli się trafią — to przed wszystkim chroni kilkuletnia gwarancja. Usterki nie mają miejsca nawet podczas pracy w skrajnie niskich temperaturach.

Również nasi osobiści klienci wypowiadają się o pompach ciepła Auratsu w pozytywnym tonie. To po prostu fachowa marka, która produkuje sprzęt z najwyższej półki. Potwierdzają to prawie najwyższe noty wśród internautów — z którymi ciężko się nie zgodzić.

Pompy ciepła Auratsu — podsumowanie

Pompy ciepła marki Auratsu to sprzęt prawie doskonały. Znajdziesz tutaj najwyższą możliwą klasę energetyczną (A+++) oraz czynnik chłodniczy R32. Świetnie sprawdzają się w skrajnych temperaturach, a awaryjność jest niska nawet w przypadku srogich zim. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi możesz liczyć nie tylko na ochronę środowiska, ale przede wszystkim na zredukowanie rachunków za prąd.


Dotychczas nie spotkaliśmy się z negatywnymi opiniami na temat marki Auratsu, dlatego z czystym sumieniem wprowadziliśmy je do naszej oferty. W Frankiewicz Energy pomagamy w wyborze optymalnej pompy ciepła, a także uczestniczymy w uzyskaniu dofinansowania dla naszych klientów. Już teraz więc wypełnij nasz formularz, a w najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG