Pompy ciepła

Pompy ciepła

Spis treści

W Frankiewicz Energy udowadniamy, że pompy ciepła to nie czarna magia. Działamy w branży OZE od wielu lat i wiemy, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej u naszych klientów. W poniższym wpisie przeczytasz o pompach typu powietrze-woda, dofinansowaniach, cenach oraz opiniach. Powiemy też kilka słów o najlepszych naszym zdaniem producentach. Zapraszamy!

Pompy ciepła w naszej firmie

Pompy ciepła w naszej firmie charakteryzują się klasą energetyczną A++ oraz A+++ (najwyższą możliwą), dzięki czemu kwalifikują się do dofinansowań większych nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Jesteśmy polską firmą, dlatego dbamy o to, aby cały nasz sprzęt był dostosowany do polskich warunków: jako dowód nie podajemy wykresów do -7, tylko aż -25 stopni.

Pompy ciepła powietrze woda

W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła typu powietrze-woda. Zasada ich działania jest prosta: urządzenie pobiera energię z powietrza, by później przekazać ją do instalacji grzewczej. Dzięki temu możesz ogrzać nie tylko wnętrze budynku, ale też przygotować ciepłą wodę użytkową.

Do dwóch głównych zalet tego rodzaju pompy ciepła zaliczamy:

– nieograniczony dostęp do źródła ciepła (w końcu mowa tutaj o powietrzu),

– oraz prosty montaż (nie ma konieczności np. wykonywania odwiertów w ziemi).

Jest to najczęściej wybierany rodzaj pompy, który w polskich warunkach sprawdza się doskonale.

Dofinansowanie do pompy ciepła

Właściciele nowych domów jednorodzinnych (czyli wybudowanych po 1 stycznia 2021) mogą skorzystać z programu Moje Ciepło. Oficjalnie wystartował on w kwietniu 2022 roku, jednak z jego benefitów możesz skorzystać nawet teraz.

Dofinansowanie wynosi od 7 tysięcy złotych w przypadku pomp powietrznych, aż do 21 tysięcy złotych w przypadku pomp gruntowych.

Alternatywnym programem jest “Czyste Powietrze”, które obejmuje zakup i wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne. Pompy jak najbardziej się do niego kwalifikują.

Pamiętaj też, że powierzchnia jest tylko jednym z kryteriów, który powinieneś brać pod uwagę. Równie istotny jest tutaj rodzaj docieplenia. Często bowiem zdarza się, że stary dom o powierzchni 100m2 potrzebuje wydajniejszej pompy, niż nowoczesny dom o powierzchni 200m2. Nasi doradcy porównają dla Ciebie przysługujące kwoty i pomogą wybrać najlepsze dofinansowanie.

Pompy ciepła — cena

Ostateczna cena pompy ciepła zależy od czynników takich jak producent, zaawansowanie technologiczne urządzenia czy jego wydajność. W Frankiewicz Energy jesteśmy jednak w stanie oszacować przykładową cenę dla domów o różnych powierzchniach, np. 100m2, 150m2 czy 200m2.

Wycena pomp ciepła w naszej firmie

Dokładna wycena pomp ciepła jest kwestią indywidualną. Aby ją podać, musimy poznać rozmiar Twojego budynku, standard izolacji termicznej oraz Twoje oczekiwane zapotrzebowanie na ciepło.

Z tego powodu nie istnieje żaden uniwersalny cennik, który precyzyjnie określiłby koszt instalacji pompy ciepła w każdym domu. Zwróć się do nas, a przeprowadzimy odpowiednie pomiary oraz uwzględnimy potencjalne koszty związane z eksploatacją i serwisem. Wypełnij formularz kontaktowy dostępny tutaj, a niebawem odezwiemy się do Ciebie.

Pompy ciepła Shizen

Wartym polecenia producentem pomp ciepła jest Shizen. Urządzenia te są świetnie przystosowane do polskich warunków, w tym do niskich temperatur (od -30 stopni do +43 stopni). Cechują się też najwyższą klasą energetyczną (A+++) oraz cichą pracą. Mimo, że marka ta wykorzystuje japońską technologię, można porównać ją jakościowo do niemieckiego mercedesa.

Więcej o pompach ciepła Shizen przeczytasz w tym artykule: link.

Pompy ciepła Kaisai

Kolejnym ważnym graczem na rynku pomp ciepła jest Kaisai. Ich sztandarowym sprzętem są pompy ciepła monoblok i split, które wykorzystują czynnik chłodzący R32. Marka ta rozpoczęła swoją ekspansję w 2015 roku, by teraz posiadać filie w ponad 20 krajach Europy. Kaisai otrzymał wyróżnienia takie jak Złote Godło Laur Klienta 2022 czy TOP Marka 2022.

Więcej o pompach ciepła Kaisai przeczytasz w tym artykule: link.

Pompy ciepła Auratsu

Ostatnim producentem pomp ciepła w dzisiejszym zestawieniu jest Auratsu. To marka założona przez Grupę Klima-Therm, który działa w swojej niszy od 2019 roku. Podobnie, jak u poprzednich producentów, znajdziesz tutaj szeroki zakres temperatur pracy oraz najwyższą klasę energetyczną. To nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w polskich warunkach (i nie tylko).

Więcej o pompach ciepła Auratsu przeczytasz w tym artykule: link.

Pompy ciepła — opinie

Jak w każdej branży — na temat pomp ciepła krążą zarówno bardziej, jak i mniej pozytywne opinie. Podejrzewamy jednak, że nieprzychylne głosy biorą się z powodu nieoptymalnego wyboru sprzętu / dokonanej instalacji, a nie pompy samej w sobie.

Pompa ciepła jako urządzenie OZE spełnia swoją rolę doskonale, w ekologiczny sposób ocieplając wnętrze budynków oraz wodę użytkową. Obniża też rachunki za prąd, a dzięki dofinansowaniom zakup nie narusz domowego budżetu naszych klientów. Innymi słowy: jak najbardziej warto w nią zainwestować.

Pompy ciepła powietrze — opinie

Użytkownicy pomp ciepła typu powietrze chwalą je za prosty montaż oraz wysoką wydajność (zwłaszcza w sezonie letnim). Wszystko to sprawia, że ten sprzęt może zainstalować u siebie praktycznie każdy. Pompy typu powietrze są też na ogół dużo tańsze od wodnych i gruntowych odpowiedników, co jest dodatkowym plusem.
Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze pompy ciepła → skontaktuj się z nami, pomożemy!

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG