Biuro w Grodzisku Wlkp: +48 61 444 57 75 | Biuro w Nowym Miasteczku: +48 68 388 80 93

Zimowe spotkania z rolnikami

Wczoraj 15 lutego w Czempinie odbyło się ostatnie w tym roku zimowe spotkanie z rolnikami organizowane przez Firmę Frankiewicz. Poprzednie odbyły się w Nowym Tomyślu (7.02) oraz w Chojnie (8.02). W sumie wzięło w nich udział blisko 190 rolników.

Na każde z trzech spotkań zaproszeni zostali specjaliści, którzy przekazywali rolnikom najnowszą wiedzę z zakresu nawożenia. W tym roku zaproszeni zostali prof. Witold Grzebisz (Nowy Tomyśl), dr Witold Szczepaniak (Czempiń) i dr Piotr Szulc (Chojna). Zainteresowanie tematyką wykładów było tak duże, że już po ich zakończeniu, w kuluarach zarzucano prelegentów licznymi pytaniami.

Poruszono również wiele innych tematów m. in. przedstawiciele firm Bayer i Adama omówili dosyć ściśle ochronę zbóż i rzepaku a przedstawiciele hodowli nasiennych zaprezentowali 4 konkretne odmiany kukurydzy MAS 20.A (Maisadour), ES CONCORD (Euralis), DONREMI i SPYCI (Caussade). Powyższe odmiany zanim dołączyły do oferty Firmy Frankiewicz zostały przez nią dokładnie przetestowane na własnych polach produkcyjnych i obecnie stanowią do 70% całości zasiewów kukurydzy.

Na tegorocznych spotkaniach zimowych swoją premierę miał nawóz dolistny „Wizjoner”. Firmowany znakiem Firmy Frankiewicz nawóz jest odpowiedzią na obecne spore zapotrzebowanie na rynku tego rodzaju produktami. „Wizjoner” występuje w postaci trzech osobnych produktów (pod zboża, pod kukurydzę i pod rzepak).

We wszystkich trzech spotkaniach wzięło udział blisko 190 rolników z rejonu Pniew, Grodziska Wlkp., Czempinia i Chojny. Dziękujemy również współorganizatorom: Bayer, Luvena, Maisadour, Caussade, Euralis, Polcalc i Danko.

Życzenia świąteczne i noworoczne.

Życzymy Państwu spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w miłej, rodzinnej atmosferze i „Sukcesów na każdym polu”
Zespół Firmy Frankiewicz

Poszukujemy Handlowca ŚOR

W związku z rozbudową działu środków ochrony roślin w Nowym Miasteczku (woj. lubuskie) poszukujemy handlowców, którzy odpowiedzialni będą za budowanie i obsługę rynku. Poszukujemy ludzi zarówno z doświadczeniem jak i bez. Ważne aby kandydat posiadał prawo jazdy kat. B oraz odpowiednie cechy miękkie. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce KARIERA

Nowy oferta Wiosna 2018

Z myślą o potrzebach współczesnych rolników, przygotowaliśmy dla Państwa nową, szeroką ofertę nasion kukurydzy, zbóż jarych, nawozów oraz środków ochrony roślin na wiosenny sezon 2018. Naszą propozycję zbudowaliśmy na naszych dotychczasowych doświadczeniach i Państwa oczekiwaniach.

Wydając nasz nowy katalog reklamowy pragniemy pokazać,
że w ofercie Firmy Frankiewicz zawsze znajdziesz coś nowego:
nowe pomysły, nowe produkty, nowe sposoby spojrzenia na pole i gospodarstwo, które przecież stale się zmieniają.

Już teraz możesz przebierać w naszej ofercie tak,
by wśród proponowanych produktów  znaleźć te,
które idealnie pasując do twoich oczekiwań.

Nowy punkt skupu zbóż w Czempiniu

Na początku listopada w Czempinieu (woj. wielkopolskie) uruchomiliśmy pod naszą marką nowy punkty skupu zbóż, rzepaku i kukurydzy. Magazyn pomieści ok 5,5 tys. ton zbóż i posiada profesjonalne laboratorium.

Oferta naszego oddziału w Czempiniu obejmuje oprócz skupu zbóż również nawozy (w tym RSM), środki ochrony roślin, kwalifikowany materiał siewny zbóż, rzepaku i kukurydzy. Dodatkowo informujemy, że większe ilości odbieramy własnym transportem z gospodarstw.

Zapraszamy okolicznych rolników do skorzystania z naszych usług. Więcej informacji uzyskacie Państwo bezpośrednio w naszym punkcie lub pod odpowiednimi numerami telefonów:

MAGAZYN Czempiń
ul. Kolejowa 32
62-020 Czempiń
tel. 603 682 180
tel. 61 282 69 40

Dni Pola okolice Zgorzelaca

1 września na polach naszego gospodarstwa „Polfarmer” w okolicy Zgorzelca (woj. dolnośląskie) zorganizowaliśmy kolejny Dni Pola. Mimo niesprzyjającej pogody przybyło 70 gospodarzy okolicznych pól, którzy mogli obejrzeć pond 20 odmian kukurydzy z przeznaczeniem na biogaz, kiszonkę czy ziarno. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się wspólną biesiadą.

Wszystkim dziękujemy za przybycie.

 

Kiszonkowe Dni Pola w Ruchocicach koło Grodziska Wlkp.

Wczoraj na polu gospodarstwa AGROCOOP we wsi Ruchocice koło Grodziska Wlkp. odbyły się Dni Pola Kukurydzy. Gospodarzem imprezy był nasz punkt w Grodzisku Wlkp. Przybyło ponad 40 rolników, którzy mieli okazję obejrzeć 20 odmian 6 wiodących w Polsce Hodowli. Każda z odmian została omówiona. Sporo czasu poświęciliśmy odmianą, które posiadamy w wyłącznej sprzedaży: MAS 20.A (Maisadour); ES Concord (Euralis); Batisti (Caussade).

Mimo, że Tematem głównym była kiszonka ale sporym zainteresowaniem cieszyły się również odmiany przeznaczone na ziarno.

Rolnicy przywieźli ze sobą próbki z pryzmy oraz kilka roślin kukurydzy ze swoich plantacji a przedstawiciele firmy Maisadour za pomocą mobilnego laboratorium Bus Nutriplus przeprowadzili analizę zawartość suchej masy całych, zielonych roślin kukurydzy i wstępnie oszacowano termin zbioru. Wszystkim, którzy brali udział w spotkaniu dziękujemy. Dziękujemy również firmie AGROCOOP oraz współorganizatorom.

Kolejne kukurydziane dni pola organizujemy już 1 września tym razem w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie).

Dni Pola z Firmą Frankiewicz.

Rolników z okolic Grodziska Wlkp. zapraszamy na pola gospodarstwa AGROCOOP w miejscowości Ruchocice koło Grodziska Wlkp., gdzie w poniedziałek 28 sierpnia 2017 r. od godziny 11.00 odbędą się warsztaty polowe na temat kukurydzy. Zaprezentujemy Państwu paletę odmian na kiszonkę oraz zaproponujemy doradztwo agrotechniczne.

Na miejscu, za pomocą mobilnego laboratorium Bus Nutriplus firmy Maisadour przeprowadzimy analizę zawartość suchej masy całych, zielonych roślin kukurydzy i oszacujemy dla Państwa optymalny termin zbioru. Prosimy zabrać ze sobą 3 całe rośliny kukurydzy, ścięte rano oraz/lub kiszonkę z kukurydzy ze swojej pryzmy.

Wieś Ruchocice, ul. Dworcowa (koło cmentarza). Namiary GPS Google: 52.178423, 16.341149

Wszelkich informacji udzielą Państwu:
Piotr Bendkowski, tel. 507 536 234
Magdalena Klimas, tel. 573 452 235

ORGANIZATOR: Firma Frankiewicz
WSPÓŁORGANIZATORZY: Maisadour, Euralis, Intermag, Caussade, Saaten Union oraz Dekalb.

Poszukujemy pracownika.

Do naszego magazynu zbożowego w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) poszukujemy pracownika na stanowisko Laborant/-ka. Więcej informacji publikujemy w zakładce kariera.

Rzepaczane Dni Pola w Nowym Miasteczku

9 czerwca 2017 roku na polach naszego gospodarstwa w okolicach Nowego Miasteczko zorganizowaliśmy Dni Pola.

W tym roku tematem głównym był rzepak. Na poletkach zaprezentowaliśmy 12 starannie dobranych odmian. Paletę stworzyliśmy zgodnie z oczekiwaniami rolników. Pokazaliśmy odmiany zarówno mieszańcowe jaki populacyjne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zimotrwałość i odporność na przymrozki. Na tle wszystkich odmian wyróżniał się rzepak SAFER z wyjątkową bujnością łanu, wypełnieniem, obsadą łuszczyn oraz swoją zdrowotnością.

Widok na poletka demonstracyjne i Magazyn Zbożowy Firmy Frankiewicz w Nowym Miasteczku.

W imprezie wzięło udział blisko 200 rolników. Po omówieniu wszystkich odmian rzepaku, zasiedliśmy do wspólnej biesiady w naszym, nowym magazynie płaskim. Specjałem kulinarnym spotkania były dwa piękne okazy dobrze wypieczonych dzików. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, wspólną zabawę i merytoryczne dyskusje.

Zespół Firmy Frankiewicz.