3 ukrywane przez handlowców powody, przez które możesz słono przepłacić za Twoją instalację fotowoltaiczną, obniżając jej opłacalność.

Spis treści

Rosnące ceny prądu, możliwość uzyskania dofinansowania oraz większa świadomość ekologiczna sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Zazwyczaj inwestycja zwraca się już po kilku latach. Jest jednak kilka czynników, które sprawiają, że możesz przepłacić. Czego się wystrzegać planując założenie instalacji fotowoltaicznej? Jak nie dać się oszukać?

Wprowadzona na początku roku opłata mocowa, wzrost opłaty OZE oraz spodziewana podwyżka opłat dystrybucyjnych znacząco wpłyną na wysokość rachunków za energię elektryczną. Dotyczy to zarówno gospodarstw domowych jak i w przedsiębiorstw. Szczególnie ważna jest opłata mocowa, gdyż jej wysokość jest uzależniona od ilości energii, którą pobiera się z sieci energetycznej. Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej sprawia, że dużą część prądu, którego potrzebuje nasze gospodarstwo lub firma, jesteśmy w stanie wyprodukować sami. Oznacza to, że montaż instalacji fotowoltaicznej staje się jeszcze bardziej opłacalny. Posiadanie własnej instalacji pozwoli na duże oszczędności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na naturalną energię, która po kilka latach zwraca się z naprawdę sporą nawiązką.

Nie wystarczy jednak skorzystać z usług jakiejkolwiek firmy zajmującej się efektywnością energetyczną. Możliwość uzyskania różnych form dofinansowań sprawia, że zakładanie instalacji fotowoltaicznej jest jeszcze bardziej opłacalne. Jednak nie każda inwestycja pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Warto zweryfikować kilka rzeczy ze specjalistą, zanim podejmiesz decyzję o instalacji.

Sprawdź, czy firma nie jest korporacją

Montaż instalacji fotowoltaicznych oferuje coraz więcej firm za różną cenę. Duże korporacje dzięki znacznym środkom przeznaczonym na marketing szybciej docierają do klientów, ale do ceny swoich usług doliczają wysokie marże. Niewielkie, wyspecjalizowane przedsiębiorstwa jak Frankiewicz Energy nie muszą sztucznie zawyżać cen. Możemy zaoferować najwyższej jakości produkty i usługi w najatrakcyjniejszych cenach. Warto też pamiętać, że choć wszystkie komponenty instalacji fotowoltaicznej nie wymagają obsługi, to dla prawidłowej pracy konieczne są okresowe przeglądy. Większość z nich można wykonać samodzielnie, ale w razie jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować i poprosić o wsparcie.

Sprawdź, czy instalujesz bez pośredników

Popularność fotowoltaiki sprawiła, że usługi z nią związane świadczą firmy doradcze, dla których sprzedaż paneli i inwerterów jest jedynie częścią działalności. Co to oznacza dla klienta? Przygotowaną ofertę uwzględniającą analizę lokalizacji i rozmiar instalacji, wsparcie w formalnościach związanych z pozyskaniem dotacji, ale także wysoką marżę za produkty i usługi, a także montaż zlecany podwykonawcom. Własna, doświadczona i wykwalifikowana ekipa montażowa sprawia, że serwisowanie, zgłaszanie pytań czy jakichkolwiek problemów jest znacznie prostsze. Jest także zgodne ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa.

 

Jak nie przepłacić? Zapytaj handlowca o źródło komponentów instalacji fotowoltaicznej i proces montażu.

 

To samo, ale drożej?

Na rynku nie brakuje też przedsiębiorstw, które oferują panele fotowoltaiczne i falowniki  za cenę wyższą niż rynkowa pod pretekstem wyższej jakości. Nie daj się oszukać. Zanim zainwestujesz, porównaj dostępne oferty.

 

Umów się na bezpłatną konsultację z wykwalifikowanym doradcą energetycznym. Dowiesz się:

 

  • jak krok po kroku przebiega dobór i montaż odpowiedniej instalacji?
  • jak otrzymać dofinansowanie?
  • w jaki sposób wybrać najlepszą ofertę?
  • ile będzie kosztowała Twoja inwestycja?
  • jak wygląda rozliczenie z zakładem energetycznym?  
 
Frankiewicz Energy – Niech słońce pracuje na Twój rachunek.
Pompy ciepła Auratsu

Pompy ciepła Auratsu

Podobnie, jak Kaisai, tak i Auratsu jest marką własną Grupy Klima-Therm. Choć działa na rynku stosunkowo krótko, to zdążyła zdobyć uznanie wielu naszych klientów. Czego…

Czytaj więcej »

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG

Wyślij formularz

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.