Fotowoltaika dla firm? W jakich branżach będzie najbardziej opłacalna?

Spis treści

Prowadzisz firmę i od pewnego czasu zastanawiasz się nad montażem paneli fotowoltaicznych, które staną się głównym źródłem energii elektrycznej dla Twojego przedsiębiorstwa? Dowiedz się, dlaczego fotowoltaika dla firm to najlepsze rozwiązanie i w jakich branżach panele fotowoltaiczne są najbardziej opłacalne! 

Fotowoltaika dla firm – dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Rosnące koszty energii elektrycznej i całkowite uzależnienie od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej mogą negatywnie wpłynąć na kondycję finansową firmy. Montaż paneli fotowoltaicznych może stać się jednym z najważniejszych elementów optymalizacji finansowej dla firm. Co sprawia, że fotowoltaika dla firm cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców? 

 

Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które jest naprawdę opłacalne. Przede wszystkim koszty energii elektrycznej mogą zostać obniżone nawet o 90%, co z pewnością pozytywnie wpłynie na firmowy budżet. Nowoczesne panele fotowoltaiczne są w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na energię każdej firmy, a to dzięki szybko rozwijającej się technologii. 

 

Bardzo ważnym aspektem jest również to, że firmy, które pobierają energię z paneli fotowoltaicznych, mogą pochwalić się działaniem według koncepcji CSR. Jeśli społeczna odpowiedzialność biznesu jest ważnym aspektem funkcjonowania Twojej firmy, a dodatkowo zależy Ci, aby przedsiębiorstwo było postrzegane jako naprawdę nowoczesne, to panele fotowoltaiczne będą naprawdę dobrym wyborem. 

 

W jakich branżach fotowoltaika będzie najbardziej opłacalna?

Fotowoltaika to korzystne rozwiązanie, z którego powinna skorzystać każda firma posiadająca dostęp do dachu lub kawałka gruntu, na którym mogą zostać umieszczone panele fotowoltaiczne. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, w jakich branżach instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się najlepiej. 

Zakłady przemysłowe

Zakłady przemysłowe to zdecydowanie miejsce, w którym panele fotowoltaiczne mogą się sprawdzić. Niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzony jest w danym zakładzie – z reguły przecież składają się one zarówno z biurowców, jak i terenów czy budynków, w których znajdują się zaawansowane urządzenia. Nietrudno domyślić się, że w zakładach przemysłowych zapotrzebowanie na energię elektryczną jest ogromne – co oznacza, że fotowoltaika dla firm przemysłowych może pozwolić na ogromne oszczędności. Oczywiście niezbędna będzie odpowiednia instalacja fotowoltaiczna, dopasowana do zapotrzebowania na energię, jednak przy specjalistycznie dopasowanych panelach, oszczędności mogą w istotny sposób przełożyć się na kondycję finansową zakładu przemysłowego. Fotowoltaika dla firm sprawdzi się więc w takich branżach, jak branża elektromaszynowa i elektroniczna, w przetwórstwie rolno-spożywczym, w zakładach produkujących tworzywa sztuczne, meble, odzież itp. 

Biurowce

Większość biurowców najbardziej intensywnie korzysta z energii elektrycznej w godzinach, kiedy ilość światła słonecznego jest największa – czyli w tzw. godzinach biurowych. To właśnie wtedy fotowoltaika generuje najwięcej energii elektrycznej. Choć mogłoby się wydawać, że biurowce potrzebują mniej energii elektrycznej niż na przykład fabryki, nie jest to prawda. Ogromna ilość komputerów czy innego sprzętu biurowego, klimatyzacja czy oświetlenie biurowe – wszystko to zużywa sporo prądu. A zatem wszystkie firmy, które działają w biurowcach, powinny rozważyć fotowoltaikę dla firm, gdyż może ona pozwolić na naprawdę duże oszczędności – tym bardziej, że można tutaj liczyć na natychmiastowe zużycie wygenerowanej energii. Podsumowując, fotowoltaika dla firm sprawdzi się w każdej branży, która swoją działalność prowadzi przede wszystkim w biurach. Mogą to być różnego typu urzędy, agencje nieruchomości, agencje reklamowe, firmy IT itd. 

Fotowoltaika dla firm – postaw na najlepsze rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa!

przedsiębiorców. Z jednej strony panele fotowoltaiczne gwarantują ogromne oszczędności i sprawiają, że firma zyskuje wizerunek nowoczesnej i ekologicznej. Z drugiej strony – fotowoltaika dla firm jest rozwiązaniem uniwersalnym, które doskonale sprawdzi się w niemal każdej branży. Jeśli zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie, nie czekaj – to najlepsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować. 

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG

Wyślij formularz

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.