Fotowoltaika dla firm – zaoszczędzisz nawet 200 000 złotych rocznie

Spis treści

Prowadzenie firmy w Polsce nie należy do łatwych zadań. Przedsiębiorcy każdego dnia muszą zmagać się z szalejącą inflacją i wysokimi cenami mediów. Zastanawiasz się, w jaki sposób obniżyć swoje rachunki za prąd? Rozwiązaniem może być fotowoltaika dla firm – oferta przygotowana specjalnie dla biznesów. Oprócz samej instalacji paneli warto, abyś zainteresował się też kwestią optymalizacji kosztów dystrybucji i zakupu energii. Jak połączyć ze sobą wszystkie te kwestie i nie dostać zawrotu głowy? Sprawdź poniżej.

Fotowoltaika dla firm – czy to inwestycja warta zachodu?

Jednym słowem: tak. Instalacja paneli fotowoltaicznych to wartościowa inwestycja, dzięki której uszczuplisz swoje rachunki za prąd. Dzięki optymalnej instalacji Twoje przedsiębiorstwo może zaoszczędzić nawet 200 000 złotych rocznie.

Wiele osób jest odrzucanych przez wysokie koszty zakupu i montażu instalacji. Nic w tym dziwnego – wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych nikomu nie przychodzi z łatwością. Fotowoltaika dla firm to jednak opłacalna inwestycja i jak najbardziej jest warta zachodu. My, jako Grupa Frankiewicz, także korzystamy z energii słonecznej.

Optymalizacja kosztów energii

Wzrasta cena nie tylko samego prądu, ale też jego dystrybucji. Najbardziej po kieszeniach obrywają właśnie przedsiębiorcy, chociażby dzięki słynnej opłacie mocowej z 2021 roku. Biznesy powinny więc optymalizować swoje koszty – inaczej budżet firmowy może ucierpieć.

Optymalizacja kosztów dystrybucji

Przedsiębiorcy nie są świadomi tego, że mają oni duży wpływ na optymalizację dystrybucji. Choć jej warunki nie podlegają negocjacjom, to nadal warto jest być świadomym kilku niepisanych zasad. Oto najważniejsze z nich.

1. Masz wpływ na wybór taryfy i wielkość zamówionej mocy. Bardzo często nie są one właściwie dobierane do każdego przedsiębiorstwa, co skutkuje zawyżonymi rachunkami za prąd.

2. Inwestycja w stację transformatorową pozwoli Ci oszczędzić. Dzięki tak zwanej trafostacji możesz zmienić swoją taryfę z C2x na B2x. Każdego roku w Twoim portfelu może zostać parędziesiąt tysięcy złotych więcej.

3. Możesz otrzymywać 100 000 złotych rocznie za megawat redukcji mocy. To dobra opcja dla firm, których pobór przekracza 100kW. Możesz dołączyć do programu DSR i otrzymywać roczną dopłatę.

Często zdarza się też, że przedsiębiorcy płacą różnego rodzaju kary – na przykład za wprowadzanie zakłóceń do sieci. To właśnie dlatego optymalizacja kosztów dystrybucji dla firm jest tak ważna.

Optymalizacja kosztów zakupu

Możesz wybrać swojego sprzedawcę energii – takie prawo przysługuje Ci na mocy zasady TPA z 2007 roku. Wielu przedsiębiorców idzie na przysłowiową łatwiznę i wybiera najtańszą dostępną opcję. Czasem jednak warto zmienić strategię swoich działań. Mamy do wyboru dwa rodzaje umów.

1. Umowa bezterminowa, oparta na cenniku taryfowym.

2. Umowa terminowa, która z kolei dzieli się na:

a) stałą cenę,

b) cenę giełdową (rynek dnia następnego),

c) PPA.

Który rodzaj umowy sprawdza się najlepiej? Na to nie znajdziesz jednej odpowiedzi, bo zależy ona od mnóstwa zależnych czynników. Powiemy Ci jednak co możesz zrobić, aby nie wplątać się w nieoptymalną dla Twojej firmy propozycję.

Optymalizuj koszty energii w Frankiewicz Energy

Nie tylko zamontujemy u Ciebie panele fotowoltaiczne, ale też pomożemy Ci w wybraniu najlepszej opcji finansowej. Wykonamy dla Ciebie zarówno optymalizację kosztów dystrybucji, jak i optymalizację kosztów zakupu energii.

Skontaktuj się z nami już teraz – bezpłatnie! Porozmawiasz z naszym doradcą energetycznym, który przeprowadzi audyt specjalnie pod Twoją firmę.

Fotowoltaika dla firm – o czym jeszcze musisz pamiętać?

Domknąłeś już wszystkie sprawy formalne? Twoja fotowoltaika dla firm jest prawie gotowa. Przeczytaj jeszcze o innych ważnych kwestiach, o których powinieneś pamiętać podczas instalacji systemu fotowoltaicznego dla firm.

1. Przeanalizuj kwestie techniczne. Często zdarza się, że dach nie do końca jest przystosowany pod fotowoltaikę: kąt jego nachylenia jest zbyt duży a wystawienie na słońce zbyt małe. W takim wypadku przed instalacją paneli należy zadbać o załatanie dziur technicznych.

2. Sprawdź faktyczne zużycie prądu. To właśnie od zużycia energii elektrycznej zależy, jaki powinien być rozmiar i moc instalacji fotowoltaicznej. Przyłóż się do tej kwestii, abyś osiągnął jak najlepsze wyniki w zakresie oszczędności.

3. Zorientuj się wśród dotacji i ulg. Lepiej mieć dodatkowy pieniądz, niż go nie mieć. Istnieje całe mnóstwo dotacji i ulg dla firm, które pomogą Ci w zakupie paneli fotowoltaicznych. Śledź naszego bloga, aby przeczytać na ich temat najnowsze informacje.

Pamiętaj też, że fotowoltaika to nie tylko metoda na redukcję rachunków za prąd. To też łatwy sposób na poprawienie wizerunku swojej firmy za sprawą świadomości ekologicznej. Dzięki panelom zwiększysz też wartość swojej nieruchomości, co jest dodatkową inwestycją w przyszłość.

Firmo, zainwestuj w fotowoltaikę!

Jak widzisz – dzięki optymalnej instalacji fotowoltaicznej Twoja firma może zachować w swoim budżecie dodatkowe 200 000 złotych. To ogromna kwota, jednak do całego procesu trzeba podejść z głową. Dlatego nie zapomnij o optymalizacji kosztów energii i nawiąż współpracę z dobrą firmą energetyczną.

PLANUJESZ INWESTYCJĘ W FOTOWOLTAIKĘ, POMPĘ CIEPŁA LUB MAGAZYN?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ:

fotowoltaika cennik

Zaznacz interesujące Cię komponenty.

Formularz BLOG