Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób wybrać dobry pellet? A może obawiasz się, że mimo wybrania dobrej jakości produktu, nie spełni on wszystkich norm ze względu na brak certyfikatu? Podpowiadamy, jaki dobry pellet wybrać i co zrobić, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego pieca oraz portfela. Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się przydatne dla osób, które chcą zadbać o połączenie najwyższej jakości zakupionych produktów z ich konkurencyjną ceną. Obalamy mity na temat konieczności korzystania z certyfikowanych pelletów.
Pellet - czy musi być certyfikowany?
Wielu użytkowników kotłów na pellet zadaje sobie pytanie: -jak rozpoznać dobry pellet? W rzeczywistości, dobry pellet nie musi posiadać certyfikatu, aby spełniał wszystkie niezbędne normy, był wydajny i bezpieczny. Dużym zagrożeniem dla portfela użytkowników jest spalanie tylko pelletu certyfikowanego, ze względu na fakt, sam fakt „posiadania certyfikatu” znacznie podnosi jego cenę. W takiej sytuacji, jednym z proponowanych i sprawdzonych rozwiązań, pozostaje skorzystanie z produktu, który został przebadany przez Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze i wykazuje lepsze właściwości od alternatywy, która otrzymała wcześniej certyfikat. Pellet Drzewny Franek to gwarancja uzyskania najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie.
Jak rozpoznać dobry pellet?
Produkcja pelletu drzewnego, jest związana przede wszystkim z wykorzystaniem trocin, zrębków i wiór. W przypadku, kiedy chcemy, aby nasz pellet był biopaliwem, produkty wykorzystane do jego produkcji muszą spełniać odpowiednie normy jakości. Właśnie dlatego do jego wytworzenia wykorzystuje się wyłącznie czystą trocinę z drzew iglastych, która nie zawiera żadnych klejów nieorganicznych, piasku i innych substancji. Za sprawą naturalnej ligniny, trocina pod wpływem wysokiego ciśnienia podczas produkcji doprowadza do sklejania się substancji. Z kolei po przejściu przez odpowiednie sita, przyjmuje postać wygodnych do wykorzystania i praktycznych granulek.
Granulki zostają pozbawione zanieczyszczeń i zawierają znikomą ilość popiołu. W przypadku certyfikowanego pelletu jest to około 0,3% – 0,7%. Z kolei Pellet Drzewny Franek może pochwalić się zawartością popiołu w przedziale 0,1% – 0,6%. Dobry pellet w trakcie produkcji podlega kontroli. W ten sposób każda z partii spełnia wymagane normy. Ich spełnienie jest równoznaczne z potwierdzeniem, co do wykorzystania odpowiedniego rodzaju surowca, ilości domieszek, opisaniem dopuszczalnych cech pelletu, jego wymiarów (długości, średnicy), gęstości, ścieralności, wilgotności, wartości opałowej, zawartości popiołu, a także zawartości pierwiastków, takich jak Azot, Siarka i Chlor (N, S, Cl).
Gdzie kupić dobry pellet?
Pellet drzewny Franek to idealne rozwiązanie ze względu na jakość, jaką charakteryzuje się ten staranne przebadany produkt oraz konkurencyjną cenę. Biorąc pod uwagę takie parametry, jak zawartość wilgoci całkowitej, zawartość siarki całkowitej, poziomu ciepła spalania, wartość opałową i wartość opałową w stanie suchym, wszystkie badania i kontrole jednoznacznie pokazują, że produkt spełnia światowe normy, które świadczą o jego jakości i bezpieczeństwie wykorzystywania. Co więcej, może pochwalić się lepszymi wynikami niż niejeden pellet certyfikowany.
Skorzystanie przez producentów z procedur kontrolnych, pozwala przede wszystkim na ochronę przed produkcją pelletu z niedopuszczalnych do użycia surowców. W ten sposób każdy użytkownik, może uzyskać 100 procent pewności, że jego zakup to doskonały wybór. Dzięki odpowiednio wybranemu pelletowi unikniesz często czyszenia kotła oraz jego wielokrotnego serwisowania. Skorzystaj już dziś z jednego z najlepszych rozwiązań na rynku, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. To właśnie ten pellet spełni Twoje oczekiwania. Wybierz Pellet Drzewny Franek 6 już teraz!
Sprawdź inne wpisy!
Mój prąd 5.0 — szczegółowe informacje o kwotach dofinansowań
Nieco ponad miesiąc temu, gdy pisaliśmy o spekulacjach na temat Mojego Prądu 5.0, wiele danych nadal było niewiadomych. Teraz, gdy program już wystartował, nadszedł czas…
Jakie wymagania trzeba spełnić, aby założyć spółdzielnię i korzystniej rozliczać fotowoltaikę?
Wprowadzenie modelu rozliczeń net-billing wywołało niemałe zamieszanie na scenie branży OZE. Wielu prosumentów pogodziło się już z faktem, że wygodny net-metering odszedł w zapomnienie. Ale…
Magazyn energii dla firm — zwiększ swoją niezależność
Zabezpieczenie w razie awarii prądu? Dodatek do sprzętu OZE? A może sposób na ochronę środowiska? Magazyn energii może pełnić wiele funkcji w firmie, jednak na…
Fotowoltaika Garbatka-Zbyczyn, woj. mazowieckie (montaż) instalacja 31,26 kW
Szczegóły instalacji:– Moc: 31,26 kW– Panele: LongiSolar 310W– Falownik: Afore BNT 030 KTL– Dach budynku produkcyjnego, strona południowo-zachodnia.
Od 2028 r. obowiązek zeroemisyjnych budynków? Nowy przepis w UE
Czy to możliwe, aby już za 5 lat całe nowe budownictwo było zeroemisyjne? Czy to realne, żeby w 2028 roku każdy nowy budynek był wyposażony…